• شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • اسبت ٨ رجب ١٤٣٩
  • Saturday, March 24, 2018
صفحه اصلی معرفی پژوهشکده تماس با ما پیوندها RSS  
کد مطلب :   1911 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
- 09:39 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/06/14
بازدید:   8  
 
لزوم پوشش بیمه‌ای طب سنتی
لزوم پوشش بیمه‌ای طب سنتی
عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر اینکه خدمات تایید شده طب سنتی باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد از فعالیت افراد غیرمتخصص در حوزه طب سنتی انتقاد کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه وزارت بهداشت موظف به ادغام طب ایرانی – اسلامی در نظام سلامت شده و همچنین باید نسبت به ساماندهی و توسعه آموزش، پژوهش و ارائه خدمات درمانی اقدام کند بنابراین نیاز است وزارت بهداشت مقدمات لازم را برای پوشش بیمه ای تعرفه ها فراهم کند.

به گزارش «بهداشت نیوز» عباسعلی پوربافرانی با بیان اینکه خدمات تایید شده طب سنتی در قالب علمی که پروتکل های لازم را طی کرده اند باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند، افزود: وزارت بهداشت باید موضوع حمایت از خدمات طب سنتی را به بیمه ها پیشنهاد و ارائه کند تا پوشش بیمه ای آن لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از فعالیت افراد غیرمتخصص در حوزه طب سنتی انتقاد کرد و ادامه داد: ساماندهی طب سنتی از لحاظ آموزش و ارائه مجوز به مراکز عرضه خدمات باید از طریق وزارت بهداشت باشد و خارج از این  پروتکل مردم نباید از خدمات افراد و مراکز غیرمتخصص و غیرمجاز استفاده کنند.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس دهم، ادامه داد: متولیان امر نیز باید بر اساس مصوبه برنامه ششم و سایر آیین نامه ها با افراد و مراکز غیرمتخصص در حوزه طب سنتی برخورد کنند.

تاکید بر ضرورت علمی کردن طب سنتی

پوربافرانی با تاکید بر ضرورت علمی کردن و ساماندهی طب سنتی، یادآور شد: ارائه خدمات طب سنتی باید ساماندهی شود؛ انتظار می‌رود دولت دوازدهم توجه جدی به عملیاتی کردن مصوبه برنامه ششم در مورد طب سنتی داشته باشد و اگر آیین نامه های این مصوبه به درستی توسط وزارت بهداشت علمیاتی شود چالش و تخلفات حوزه طب سنتی و داروهای گیاهی کاهش می‌یابد.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس دهم، درباره ایجاد داروخانه های گیاهی، گفت: به طور قطع باید در این رابطه برنامه ریزی کرد و کارشناسانه گام برداشت و اگر تشخیص داده شود و سیستم به سمتی پیش رود که بتوان تعریفی از داروخانه های گیاهی داشته باشیم می توان نسبت به تحقق این کار اقدام کرد.

 

منبع : خانه ملت
نویسنده خبر : پژوهشکده اسلام و سلامت پایدار
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد