• شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • اسبت ٨ رجب ١٤٣٩
  • Saturday, March 24, 2018
صفحه اصلی معرفی پژوهشکده تماس با ما پیوندها RSS  
کد مطلب :   1104 تاریخ انتشار: 
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
- 00:34 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/05/23
بازدید:   49  
 
مراکز تحقیقاتی طب سنتی؛
معرفی کارگروه طب و داروسازی سنتی دانشگاه تهران
معرفی کارگروه طب و داروسازی سنتی دانشگاه تهران

 مدتی است در دانشکده داروسازی کارگروه طب و داروسازی سنتی تشکیل شده است. هدف نهایی از تشکیل این کارگروه رسیدن به یک گروه از دانشجویان علاقه مند به طب سنتی و کار پژوهشی در این زمینه ، ایجاد آمادگی های اوّلیه در این گروه و در نهایت تلاش در جهت به حرکت درآوردن چرخ تحقیقات در زمینه طب سنتی به کمک این دوستان است، همچنین آماده سازی دانشجویانی توانمند که علاوه بر آشنایی با اصول اولیه طب سنتی به دلیل انجام کار پژوهشی در این راستا در طول دوره دکترای عمومی خود با ذهنی فعّال و پر از ایده وارد حوزه تخصصی طب سنتی خواهند شد ، از اهداف کارگروه بوده است.


برای رسیدن به این اهداف می بایست در مرحله اول زمینه ای برای آشناشدن دانشجویان با طب سنتی و رفع سؤالات و شبهات احتمالی آنها درباره این موضوع مهیا شده سپس به دانشجویانی که پس از آشنایی اولیه علامند شده بودند آموزشهای لازم درجهت یادگیری هرچه بیشتر اصول مکتب طب سنتی داده میشد .
 
 
گام اول : فعالیت های انجام شده برای محقّق شدن آشنایی اولیه دانشجویان با طب سنتی و رفع سؤالات آنان ؛
1)برگزاری کنفرانسی با موضوع آشنایی با مقدمات طب سنتی با دعوت از دانشجویان دختر ورودی های 87 و88 داروسازی در سال 88
2)برگزاری همایش طب و داروسازی سنتی با حضور آقای دکتر میرغضنفری ( دبیر انجمن طب سنتی ) ، آقای دکتر رضایی زاده (دستیار طب سنتی ) ، آقای دکتر میراب زاده (دستیار داروسازی سنتی ) در دانشکده داروسازی در تاریخ 20 اردیبهشت ماه 89
3)برگزاری جلسه بحث آزاد پیرامون طب و داروسازی سنتی با حضور آقای دکتر میرغضنفری و آقای دکتر احمدیان ( دستیار داروسازی سنتی ) در تاریخ 11 آبان 89
 
 
گام دوم : فعالیت های انجام گرفته در زمینه آموزش افراد علاقه مند :
برگزاری یک دوره سمینار بیست ساعته با موضوع آشنایی مقدماتی با طب و داروسازی سنتی 1)با همکاری انجمن طب سنتی و دانشکده طب سنتی،این جلسات آموزشی در تاریخ  20 آبان  89 آغاز شده و با برگزاری آزمون پایانی در تاریخ 16 دی ماه به پایان رسید.
2)راهنمایی کردن دوستان به استفاده از فرصت های آموزشی که در انجمن طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای علاقه مندان فراهم شده است .

منبع :
نویسنده خبر : پژوهشکده اسلام و سلامت پایدار
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد